Astenosfera -vorming, kenmerken en compositie

De Astenosfera Het is een van de binnenlagen van de korst van de aarde, die zich tussen de lithosfeer en de mesosfeer bevindt. De functie is om de verplaatsing van de continentale massa mogelijk te maken. Het woord Astenosfera komt voort uit het Grieks, en de betekenis ervan is "zwak".

Deze laag wordt meestal geïdentificeerd door zijn alternatieve structuur, omdat deze zich in vaste toestand bevindt, maar onder zoveel warmte en dwang die een vormbare (of plastic) vorm aanpast, genereert dat isostasis ontwikkelt, zwaartekrachtproces dat de schors in evenwicht houdt en de aangrenzende mantel van de aarde.

De astenosfera ligt tussen de lithosfeer en de mesosfeer. Bron: USGS [Public Domain]

Dit proces wordt echter uitgevoerd wanneer seismische golven hun snelheid versnellen vanwege de toename van de diepte van het bovenste kanaal. Dat wil zeggen, wanneer de frequenties van de Astenosfera een zwaai hebben tussen afdalingen en verhogingen, wat resulteert in de wijziging van rotseigenschappen.

In die zin wordt deze solide en semi -influïde laag - die tot driehonderd kilometer kan afdalen - bepaald door de lage snelheid van zijn frequenties, maar presenteert veranderingen op het moment van zijn schommelingen; Er ligt zijn waarde.

De oscillerende functie van de Astenosfera heeft een grote relevantie, omdat het convectieproces in de atmosfeer tussenbeide komt door de bewegingen van de continentale platen en de oceanen. Het beïnvloedt ook de klimaatblootstelling van de planeet, creëert nieuwe gebieden en stimuleert de groei van het plantenleven.

[TOC]

Opleiding

Welk element is de naam van Astenosfera? Op de lage snelheid van de seismologie waar seismische echo's variëren of liever, waar mechanische golven hun pad op een late manier nemen.

Geschiedenis

De oorsprong van de vorming van de Astenosfera, een mantelgebied op 30 tot 130 kilometer diep onder de lithosfeer, is verwarrend. Zelfs vandaag blijft de theorie met betrekking tot de generatie van de Astenosfera niet consistent voor sommige auteurs.

De verdeling van de aarde in twee kanalen - een stijve honderd meter dik en nog een onbepaalde en elastische diepte - verscheen voor het eerst in 1914; Dit idee werd bepaald door de Amerikaanse Joseph Barrell.

Voor deze wetenschapper bestaat het landoppervlak uit verschillende lagen (in dit geval van twee) die verschillen, maar als een totaliteit fungeren. De namen die hij voor dergelijke eenheden voorstelde, waren: Astenosfera, Upper Sphere en Lithosfeer, en Rocky Sphere.

Opgemerkt moet worden dat er op het moment dat er geen seismologie was, een tak die verantwoordelijk is voor de studie van seismische golven. Om die reden werd het voorstel van Barrell niet ondersteund omdat hij numerieke gegevens miste.

Het kan u van dienst zijn: 21 goed voedsel voor de lever (hepatoprotectief dieet)

Volgende hypothese

Enige tijd later formuleerde de Duitse Beno Gutenberg een andere hypothese op basis van het feit dat in bepaalde gebieden de snelheid van seismische golven met ongeveer 5 %afnam, overeenkomend met ongeveer 200 kilometer diep.

Volgens de Duitse seismoloog treedt dit effect op wanneer de stijfheid van de materialen die zijn gevonden in het donkere gebied van wat nu Astenosfera -hoeveelheden wordt genoemd. In 1926 werd de benadering van het bestaan ​​van een vormbare laag als onweerlegbaar beschouwd.

Het was in de jaren zestig toen een idee over de Astenosfera werd hervat. In 1962 zei Don Anderson dat de cortex zeker een binnenste laag heeft die heterogeen is. De nieuwigheid van het werk dat door deze geofysicus wordt gepresenteerd, is dat het bewijs toont, dat bestaat uit de nucleaire ondergrondse tests van de jaren vijftig.

In deze proeven - die de lijn volgen die Anderson is opgevoed met betrekking tot de locatie, tijd en energie van de explosies - wordt vastgesteld dat het gebied met lage snelheid zowel op de continenten als in de oceanen wordt gevonden. Dit is bedoeld om uit te leggen dat dit niveau essentieel is bij het bepalen van de frequenties van de planeet.

Het geeft ook uit dat de laag van vaste en vloeiende kenmerken een wereldwijd fenomeen is, maar het traject in de continentale of oceanische massa is divers, omdat de golven sneller afnemen in de laatste. Dat gebeurt omdat de continentale zone niet beperkt is tot de schors, maar duizenden kilometers van de diepte van de mantel bezet.

Dit argument heeft echter een controverse gesmeed, omdat voor veel wetenschappers het concept van Astenosfera was verspreid of zelfs niet -bestaand.

Unie van vermoedens

De hypothese op een bovenste sfeer voorgesteld door Joseph Barrell en de aanpak over een lage seismisch snelheidsgebied van Don Anderson werd bestudeerd als twee verschillende theorieën, maar kwamen uiteindelijk samen in een enkele vanwege de magere divergentie tussen deze.

Volgens Barrell is de bovenste sfeer niets meer dan een laag waar rotsen rigide naar plastic en manan over geologische tijd verzenden. Aan de andere kant strekt deze meervoudige laag voor Anderson zich geleidelijk uit en vermindert de seismische snelheden, hetzij in oceanische of continentale massa.

Het kan je van dienst zijn: de 100 beste zinnen van geweldige denkers (beroemdheden)

Deze theoretische vervorming zorgde ervoor dat de psychologen het rotsachtige gebied bestudeerden als een universeel niveau van seismische snelheid met bepaalde stappen van plotselinge toename. Bovendien keerden ze de naam terug die eerder was verleend: Astenosfera.

Kenmerken

Warmteopslag

Ondanks dat het zo'n vraag structuur is, wordt de Astenosfera gekenmerkt door de hitte van de mesosfeer op te slaan en naar de lithosfeer te sturen via een convectiesysteem dat uiteindelijk de beweging van de tektonische platen mogelijk maakt.

Hoge viscositeit

De hoogste viscositeitssnelheid bevindt zich op deze rotsachtige laag, hoewel het in zijn mechanische werk het meest fragiele gebied is in vergelijking met de rest van de gebieden en het oppervlak van de aarde. Dit komt omdat het wordt gevormd door semi -eind en compacte componenten.

Deelname aan de achterkant van de oceaan

Het heeft ook de functie van het uitbreiden, stimuleren en ontstaan ​​van het herstel van het oceaanfonds via een extrusieproces. Dat wil zeggen, de componenten van de laag worden geëxtraheerd en stromen door de dorsalen van de oceanische niveaus.

Actie op continentale massa

Wat betreft de continentale massa's, ze vernieuwen ze ook, omdat de P (uitgebreide) en S (afschuif) golven van de aarde door een gebied reizen dat, net als de Astenosfera, lage snelheid is.

De hitte die voortkomt uit deze mana lag.

Samenstelling

Astenosfera is een van de lagen die de aarde structureert en een van de gebieden waar sommige van de fysieke eigenschappen worden gevonden. Het wordt gekenmerkt door plastic te zijn aan de bovenkant, en langs de 200 kilometer diep is het solide.

Dit gebied bestaat uit minerale fragmenten die afkomstig zijn van de Supernova -explosies, die de lagen van de sterren verdrijven met schokgolven. Deze lagen worden geïdentificeerd door natuurlijke glazen massa's of ijzer, zuurstof, silicium en magnesiumkorrels te zijn.

Daarom is Astenosfera een rotsachtig niveau dat voornamelijk uit magnesium- en ijzersilicaten bestaat,. De vereniging van beide natuurlijke componenten produceert sedimentaire en metamorfe rotsen, ferromagnetische mineralen, evenals magmatisch en radioactief materiaal.

Dat wil zeggen, het is een laag stollingsgesteente die wordt gegenereerd wanneer de magma -vloeistof bevriest. Bovendien bevat het aluminium, natrium en kalium; Deze elementen dragen bij aan het creëren van de basaltrots, wiens pigmentatie de laag donkerder maakt. Om deze reden staat het bekend als donkere ruimte.

Het kan u van dienst zijn: 70 zinnen van wanhoop in het leven

Verschillen met lithosfeer

De lithosfeer bezet de cortex en de bovenste mantel van de aarde; Het is de buitenste en koudere laag van de planeet. De diepte is ongeveer 100 kilometer, maar kan 250 bereiken op de oudste continenten.

In tegenstelling tot de Astenosfera is de lithosfeer relatief rigide; dat wil zeggen, het heeft een rotsschil die niet vloeiend stroomt.

Het dak is echter niet continu maar gefractioneerd, omdat het bestaat uit een dozijn platen die mobiliseren door oppervlakken bij lage snelheden. Terwijl het ritme van de Astenosfera varieert, ziet dat van de lithosfeer eruit als een milde verplaatsing.

Dikte

Astenosfera is een laag met een grotere dichtheid, daarom stromen de gesmolten mineralen eeuwig. Aan de andere kant staan ​​de lithosfeermineralen onder grote druk en temperatuur en worden ze rigouranter en discontinu op het moment van het versnellen van het mechanisme van hun seismische golven.

In het tegenovergestelde van de Astenosfera hebben geologen het bestaan ​​van twee lithosferen geverifieerd: één oceanisch en één continentaal.

Waarom wordt uw bestaan ​​besproken??

Het bestaan ​​van de Astenosfera is problematiseerd sinds het begon te worden bestudeerd als een universeel rotsachtig gebied met lage seismische snelheid. In die zin wordt de laag onder de continentale lithosfeer en niet van de oceaniek ondervraagd.

Voor geologiespecialisten is die continentale laag niet bestaand door het simpele feit dat de bodems anders worden ontwikkeld in de vele gebieden van de planeet.

Bovendien heeft de snelle groei op het gebied van seismische tomografie ook grote invloed, waarbij de bewegingen van de mechanische golven niet overeenkomen met het pad van de tijd.

Referenties

  1. Anderson, D.L. (1962). De plastic laag van de mantel van de aarde. Ontvangen op 5 april 2019 van Scientific American: gebruikers.Lycos.is
  2. Anguita, f. (2002). Doei-Kye, asthenosfeer. Ontvangen op 6 april 2019 van Complutense University of Madrid: UCM.is
  3. Barrell, J. (2003). De evolutie van de aarde en zijn inwoners. Ontvangen op 6 april 2019 door National Academy Press: BiodiversityLectures.borg
  4. Chirinos, g. (2014). Interne structuur van de aarde. Ontvangen op 6 april 2019 van Research Library: Library of Investigations.WordPress.com
  5. Sidney, p.C. (2008). Aardstructuur. Ontvangen op 5 april 2019 van Cantabria University: documenten.Unicaans.is